Veventures Holding’den Denizcilik Sektöründe Yeni Bir Sayfa

Veventures Holding, Orient Ship Management ile bir ortaklık yaparak Hermann Schepers isimli geminin satın alımını gerçekleştirdi.

“Rotterdam Trader” olarak yeniden isimlendirilen gemi, dört kargo ambarına sahip 12.263 DWT’luk bir konteyner gemisidir. 165 metre boyunda, 21.5 metre genişliğinde olan gemi 1002 TEU taşıma kapasitesine sahiptir.

Gemi, 10 Kasım 2003’te Hollanda’nın Volharding Tersanesi’nde inşa edilmiş olup klas kuruluşu ise Polish Register of Shipping’dir. Geminin ana makina marka ve modeli 7.200 kW – MAK 8M43 dir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Nedim Vural konu hakkında, “Sanayi alanında faaliyet gösteren kadrolarımız, hali hazırda denizcilik alanında uzun yıllar deneyim elde etmiş durumdaydı. Bildiğiniz üzere grup şirketlerimizden Vemarine Energy firmamızda gemilere bakım hizmeti de vermekteydik.

Yöneticilerimizden gelen öneri üzerine bir konteyner gemisi alımı gerçekleştirerek denizcilik sektöründeki faaliyetlerimizin kapsamını genişletmeye karar verdik. Bu doğrultuda Orient Denizcilik ile birlikte stratejik bir yatırım kararı alarak global pazarda gücümüzü artıracak önemli bir adım atmış olduk.

Ekiplerimiz, geminin operasyonlara entegrasyonu ve son güncel bakımlarının tamamlanması için gerekli tüm hazırlıklara titizlikle başladılar. Gemi Rotterdam’da taşımacılık faaliyeti göstereceği için ismini Rotterdam Trader koymayı uygun gördük. Önümüzdeki senelerde yeni gemi satın alımları yapmayı planlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Veventures Holding olarak, bu stratejik ortaklıklığın operasyonel kapasitemizi artırma ve denizcilik alanındaki faaliyetlerimiz aracılığıyla global pazardaki rekabet gücümüzü güçlendirme yolunda önemli bir kilometre taşı olduğunu ön görmekteyiz.