Vepara, TCMB’den Faaliyet Onayı Aldı

Sanal pos, para transferi, fatura ödemeleri, e-cüzdan, ön ödemeli kart gibi hizmetleri aynı anda tek platform altında sunacak olan ve yerli sermaye ile kurulmuş Vepara Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin faaliyet izni T.C. Resmi Gazete’de yayımlandı. Vepara, tüm bu hizmetleri tek çatı altında birleştirirken, kullanıcılara da hizmet alma süreçlerinde kolaylık sağlayacak.

Fintek alanında yeni bir dönemin kapısını aralayan Vepara, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından yapılan inceleme ve lisanslama sürecinin ardından 21.08.2022 tarihinde elektronik para ihraç etmek ve finansal hizmetler sunmak üzere elektronik para ve ödeme kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni aldı. Alınan izin kapsamında bireysel kullanıcılardan kurum ve kuruluşlara kadar geniş bir yelpazeye hizmet verecek olan Vepara, Türkiye’de dijitalleşmenin ve finansal derinleşmenin gelişimine de katkıda bulunmayı hedefliyor.

“Sanal Pos Entegrasyonumuz Alışılmadık Hızda Olacak”

Veventures Holding Kurucusu ve Vepara Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Vural, yeni platforma ilişkin açıklamalarda bulundu. Sayın Nedim Vural’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Vepara Elekronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş., 65.000.000 TL ödenmiş sermayesi ile Türkiye’nin fintek alanında öncü bir ülke olmasında pay sahibi olmak üzere 2020 yılı sonunda yola çıktı. Bugün geldiğimiz noktada, tüm gerekli hassas denetimlerden geçerek faaliyet izni alan firma olduğumuz için mutluluğu ve gururu birarada yaşıyoruz. Alanında isim yapmış, uzman bir yönetici kadrosuyla çalışıyoruz. Bizim için de çok önemli bir adım oldu. Faaliyet iznimiz ardından mevcut istihdamı artırmaya başladık.

Sunduğumuz altyapı ile örnek bir firma olacağını düşündüğümüz Vepara’da; websitesi üzerinden kredi kartı ile ödeme almak isteyen şirket sahiplerinden, sosyal medya hesapları üzerinden satış yapan influencerlara, banka şubelerinde vakit kaybetmek istemeyen genç nesilden, yurtdışındaki öğrencilere para göndermek isteyen ebeveynlere kadar çok geniş bir kitleye 360 derece hizmet sunmayı planlıyoruz. Özellikle Sanal Pos entegrasyonu ihtiyacı olan kurumlar için çok hızlı bir şekilde entegrasyon gerçekleştirecek altyapı ve ekibimiz var. Sadece belirli hizmetlerin sağlayıcısı olmaktan öteye geçerek çalıştığımız müşterilerimize hizmetlerimizden daha iyi yararlanabilmeleri adına, vaka çalışmaları ile destekli olacak şekilde içerikler ve eğitimler sunacağız. Farkındayız ki birçok postansiyelli startup, girişim ya da fikir; yeterli deneyime sahip olamadıkları için hayatına devam edemiyor.

Bu konuda hem müşterilerimize hem de Türk e-ticaret hayatına sunacağımız katkılar olduğuna inanıyoruz. Sanal Pos’un yanı sıra; link ile ödeme alma, abonelik yönetimi, toplu para gönderimi, dijital cüzdan gibi birçok hizmet ile ekonominin akışı içinde hem bireysel hem kurumsal müşterilerin birçok ihtiyacına cevap vereceğiz.”

Veventures Holding olarak Vepara şirketimizde faaliyet izni alınmasında katkısı olan tüm yöneticilerimiz ve ekip arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.