Vemarine Energy, DEİK Üyesi Oldu

Alanında önde gelen firmalardan olan şirketimiz Vemarine Energy, Nisan 2022 itibariyle DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Genel Sekreterliği tarafından gelen kabul mektubu ile kurul üyesi olmuştur.

DEİK, Türk özel sektörünün dış ticaret, uluslararası yatırımlar, hizmetler, müteahhitlik ve lojistik başta olmak üzere, dış ekonomik ilişkilerini yürütme, yurt içi ve yurt dışında yatırım imkânlarını araştırma, Türkiye’nin ihracatını artırmaya katkı sağlama ve benzer iş geliştirme çalışmalarını koordine etmekle görevlendirilmiş iş platformudur. Bu bağlamda faaliyet gelirlerinin büyük çoğunluğu yurtdışına hizmet ihracı olan şirketimizin DEİK üyeliğini, hem ülkemiz hem de şirketimiz adına önemli bir adım olarak nitelendirmekteyiz.

DEİK bünyesinde bulunan ve sorumlu oldukları ülkeler, sektörler ve amaçlar çerçevesinde ikili ve çoklu kurumsal iş birliğini tesis etmek için çalışan İş Konseyleri; ‘Ülke Bazlı İş Konseyleri’, ‘Sektörel İş Konseyleri’ ve ‘Özel Amaçlı İş Konseyleri’ olmak üzere üç ayrı kategoride yapılanmaktadır. Vemarine Energy, Enerji İş Konseyi ve Türkiye – Özbekistan İş Konseylerinde faaliyet gösterecektir.

Vemarine Energy, 2022 yılı itibariyle 5 farklı ülkedeki aktif şantiyelerinde 100’den fazla çalışanıyla hizmet vermekte olup, farklı pazarlara açılmak, yeni iş birlikleri kurmak, yurtiçi ve yurtdışında düzenlenen etkinliklere katılarak farklı temsilciler ile bir araya gelmek gibi amaçlarla daha güçlü adımlar atmaya devam edecektir.