Vemarine Energy, Nijerya’da Enerji Santrali İşletmesine Başladı

Sırbistan merkezli şirketimiz Vemarine Energy ile Nijerya/Abuja’da elektrik üretim santrali işletmesine başladığımızı gururla duyurmak istiyoruz.

Ortadoğu’da enerji, petrol ve gaz endüstrisinde mühendislik, tedarik ve inşaat hizmetleri sunan Med Energy ve Nijerya’da 30 yıla yakın süredir enerji ve inşaat alanlarında hizmet vermekte olan ülkenin lider şirketlerinden Mikano International ile Mayıs 2022 itibariyle imzaladığımız kontrat üzerine Abuja’daki 18Mw Enerji Santrali (4.500 kW * 4) işletmeciliğine başlamış bulunmaktayız.

Konuya ilişkin Veventures Holding enerji direktörü ve Vemarine Energy genel müdürümüz olan Murat Duman; “Yeni santralimiz, Wärtsilä 34DF motorlar ile Nijerya’nın başkenti Abuja’nın elektrik ihtiyacını destekleyecek ve alanında deneyimli personelimiz ile yüksek verimlilikte hizmet verecektir.” açıklamasında bulundu. Sayın Duman, bu başlangıcın şirketimizin Afrika bölgesinde bulunacağı en önemli projelerden biri olduğunun altını çizerken, işletme yanında bakım ve onarım hizmetlerinin de şirketin kendi bünyesinde yapılacağını bildirdi.